Policjanci uratowali przed wychłodzeniem 47-latka - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali przed wychłodzeniem 47-latka

Data publikacji 09.02.2017

Białostoccy policjanci w ramach działań „Nie bądźmy obojętni” sprawdzają miejsca pod kątem przebywania osób bezdomnych i zagrożonych wychłodzeniem. W jednym z pustostanów mundurowi zauważyli wyziębionego mężczyznę. Dzięki czujności funkcjonariuszy 47-latka udało się uratować.

Występujące w ostatnich dniach spadki temperatur oraz obfite opady śniegu zintensyfikowały działania białostockich policjantów pod kątem sprawdzania miejsc, o których wiedzą lub podejrzewają, że mogą przebywać osoby wymagające pomocy. Wczoraj, w godzinach wieczornych  dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Białymstoku odwiedzili jedno z takich miejsc na osiedlu Przydworcowym. W pustostanie zauważyli wyziębionego, leżącego na podłodze mężczyznę. 47-latek był nieprzytomny i nie reagował, dlatego policjanci przystąpili do natychmiastowego udzielenia pierwszej pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Dzięki czujności dzielnicowych białostockiej „jedynki” mężczyznę udało się uratować.

Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych, niezaradnych życiowo, czy też pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować życie. Nie bądźmy więc obojętni i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby. Informacje można przekazywać na telefon alarmowy 997 lub 112.