Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie policjantów z przedstawicielami Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy

Data publikacji 17.02.2017

W Czarnej Białostockiej odbyło się szkolenie policjantów z komisariatu w Wasilkowie z przedstawicielami Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy. Jednym z poruszanych tematów była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W Czarnej Białostockiej we czwartek odbyło się szkolenie policjantów z Komisariatu Policji w Wasilkowie z przedstawicielami Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy. Funkcjonariusze Straży Granicznej przedstawili zasady i przepisy dotyczące przebywania obcokrajowców na terenie Polski. Policjanci dowiedzieli się, jakie dokumenty powinny posiadać przy sobie osoby odwiedzające nasz kraj, na co zwracać uwagę podczas kontroli legalności pobytu, a także jak wygląda procedura związana z ujawnieniem osoby przebywającej nielegalnie w Polsce.

Policjanci z Wasilkowa w drugiej części szkolenia przestawili funkcjonariuszom Straży Granicznej ideę i zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dodatkowo omówili elementy dalszej współpracy związanej z zagrożeniami związanymi z zakresem działania obu formacji na terenie gminy Czarna Białostocka.

Dzięki uprzejmości burmistrza Czarnej Białostockiej spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej nowo otwartej siedziby urzędu.