Zatrzymani w związku z narkotykami - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w związku z narkotykami

Data publikacji 23.02.2017

Posiadanie środków odurzających było przyczyną wczorajszego zatrzymania przez białostockich policjantów trzech mężczyzn. W mieszkaniach młodych ludzi funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 100 gramów narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany. Podejrzanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Białymstoku przy pomocy funkcjonariuszy białostockiej „czwórki” zatrzymali 31-letniego mieszkańca Białegostoku. Mundurowi wczoraj około godziny 16.00 zapukali do drzwi mieszkania zajmowanego przez mężczyznę na jednym z osiedli. Policjanci podejrzewali, że mogą tam być środki odurzające. Na miejsce skierowany został również przewodnik z psem służbowym, który szybko doprowadził funkcjonariuszy do schowka, gdzie ukryte były narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli ponad 80 gramów amfetaminy oraz blisko 10 gramów marihuany. Po przeszukaniu pomieszczeń policjanci ujawnili także 70 cm. krzak konopi. 31-latka zatrzymano a o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Z kolei funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku także wczoraj, około godziny  19.30 zatrzymali 19-letniego mieszkańca miasta i jego o rok starszego kolegę z Bielska Podlaskiego. W trakcie przeszukania mieszkania młodych ludzi policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 12 gramów suszu roślinnego. Badanie narkotesterem wykazało, że to marihuana. Funkcjonariusze zabezpieczyli także telefony komórkowe oraz wagę elektroniczną.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu niezgodne z prawem postępowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.