Weekendowe działania „Dyskoteka” - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowe działania „Dyskoteka”

Data publikacji 27.02.2017

Policjanci ruchu drogowego po raz kolejny przeprowadzili działania „Dyskoteka”. Głównym celem było ograniczenie zdarzeń drogowych oraz zapewnienie ładu i porządku w rejonach dyskotek na terenie Białegostoku

Białostoccy policjanci pionu ruchu drogowego Komendy Miejskiej w Białymstoku w miniony piątek i sobotę w godzinach 18.00 - 2.00 przeprowadzili na terenie miasta działania „Dyskoteka”. Celem akcji było przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych, a co za tym idzie także liczby osób poszkodowanych w wypadkach. Mundurowi koncentrowali się na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ponadto szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na prędkość.

Podczas działań policjanci wylegitymowali 140 osób, skontrolowali 89 pojazdów oraz zbadali trzeźwość blisko 200 kierowców, nie ujawniając w trakcie trwania działań nietrzeźwych kierowców. W trakcie akcji ujawnili również 20 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Ponadto policjanci zatrzymali 2 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdu. Nie obyło się także bez mandatów, którymi mundurowi „obdarowali” 73 osoby.

W celu zwiększania bezpieczeństwa na białostockich drogach policjanci z pewnością będą przeprowadzać w najbliższej przyszłości tego typu działania.