Z myślą o bezpieczeństwie na drogach - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z myślą o bezpieczeństwie na drogach

Data publikacji 28.02.2017

Blisko 160 skontrolowanych kierowców to między innymi efekt przeprowadzonych przez policjantów z Łap i białostockiego pionu ruchu drogowego działań „ZMIERZCH”. Głównym celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Łapy, Poświętne oraz Juchnowiec Kościelny.

Wczoraj, w godzinach od 14.00 do 22.00 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łapach wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili działania „ZMIERZCH”. Ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących „po alkoholu”, jak również zwracanie szczególnej uwagi na pieszych poruszających się po zmierzchu bez elementów odblaskowych. Funkcjonariusze kontrolowali jazdę na wybranych ciągach komunikacyjnych na terenie gminy Łapy, Poświętne oraz Juchnowiec Kościelny. W ciągu jednego dnia prowadzonej akcji mundurowi skontrolowali trzeźwość 157 kierowców, z czego ujawniono 2 kierujących w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci nałożyli także 11 mandatów karnych na kwotę 1000 zł.

Systematyczne działania oparte na współpracy policjantów pionu ruchu drogowego białostockiej jednostki Policji z mundurowymi z jednostek terenowych pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo na drogach powiatu białostockiego. Funkcjonariusze zapowiadają, że tego typu działania kontynuowane będą w najbliższej przyszłości.