„Ostatki” w Białymstoku - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Ostatki” w Białymstoku

Data publikacji 28.02.2017

Białostoccy policjanci przeprowadzili działania „Ostatki”, które miały na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa w miejscach o największej liczbie klubów nocnych i dyskotek, a także aktywne działanie w ramach „Mobilnego Posterunku”.

Funkcjonariusze wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku razem z policjantami ruchu drogowego, I i II białostockiego komisariatu przy współpracy Straży Miejskiej w Białymstoku przeprowadzili w miniony weekend działania profilaktyczne „Ostatki”. Miały one na celu ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach o największej liczbie klubów nocnych i dyskotek. Działaniami, które odbyły się w miniony piątek i sobotę w godzinach od 22.00 do 05.00 objęty był rejon ścisłego centrum Białegostoku. W trakcie działań funkcjonariusze wylegitymowali łącznie blisko 150 osób oraz skontrolowali 17 pojazdów. W 52 przypadkach nałożono także mandaty karne na osoby zachowujące się niezgodnie z prawem.

W ramach działań  białostoccy policjanci ujawnili w sobotę około godziny 3.30 nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Scat. 27-letni mieszkaniec gminy Tykocin „wydmuchał” blisko 1,6 promila alkoholu. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, które zostały mu wcześniej zabrane. Jak ustalili mundurowi w zeszłym roku wobec 27-latka wydano decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Teraz młody mężczyzna za swoje niezgodne z prawem postępowanie odpowiadać będzie przed sądem.

Ponadto w ramach działań funkcjonariusze zorganizowali wystawienie „Mobilnego Posterunku”. Mundurowi zbierali tam informacje od mieszkańców o występujących zagrożeniach zarówno w poszczególnych rejonach miasta, jak i powiatu białostockiego, przyjmowali także zgłoszenia popełnionych przestępstw i wykroczeń oraz podejmowali bieżące interwencje dotyczące naruszeń porządku publicznego.