Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na spotkaniu ze studentami Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Data publikacji 28.02.2017

Białostoccy policjanci przeprowadzili szkolenie dla obcokrajowców studiujących na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Mundurowi przedstawiali zebranym informacje dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, poruszyli temat narkotyków i dopalaczy oraz praw obowiązujących na terenie naszego kraju.

Białostoccy policjanci zostali zaproszeni do przeprowadzenia szkolenia dla obcokrajowców studiujących na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. We wczorajszym dniu zajęć w roli prelegentów wystąpili funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, a także przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku z wydziałów: Prewencji, Kryminalnego, Sztab oraz Patrolowo-Interwencyjnego. Licznie zgromadzonym na auli młodym ludziom mundurowi zaprezentowali ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz poinformowali - w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to policyjne narzędzie, a także jak można nanieść na mapie internetowej miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Funkcjonariusze przypomnieli także, że strona nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji Policji i że w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Zapewniali także, że każde zgłoszenie jest traktowane poważnie i weryfikowane. Omówione zostały prawa obowiązujące dla osób przebywających na terytorium Polski, a także wskazano gdzie obywatele innych państw mogą uzyskać niezbędną pomoc.

Zaproszeni prelegenci w dalszej części szkolenia omówili tematykę zagrożeń wynikających z różnego rodzaju używek, w tym dopalaczy. Mówili o szkodliwym ich działaniu oraz o tym, że producenci i sprzedawcy tych substancji kierują się wyłącznie chęcią zysku. Funkcjonariusze uczestnikom prelekcji przekazali informacje na temat miejsc, gdzie szukać pomocy w przypadku kontaktu ze środkami narkotycznymi oraz przypomnieli listę numerów telefonów przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, pod którymi młodzi ludzie mogą uzyskać wsparcie. Na zakończenie szkolenia, w którym uczestniczyło blisko 150 studentów zaprezentowano umiejętności psa służbowego.