Uwaga na oszustów – znowu próbują! - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów – znowu próbują!

Data publikacji 28.02.2017

Wczoraj w Białymstoku oszuści dwukrotnie próbowali wyłudzić pieniądze od starszych osób metodą „na policjanta”. Na szczęście osoby, do których przestępcy dzwonili wykazały się ostrożnością i nie dały się nabrać dla fikcyjnych funkcjonariuszy i wymyślone przez nich historie. Policjanci wciąż apelują, zwłaszcza do seniorów, o rozwagę i zdrowy rozsądek w podobnych sytuacjach. Pamiętajmy o finansowym bezpieczeństwie i nie dajmy się oszukać przestępcom!

Wczoraj na terenie Białegostoku doszło do 2 usiłowań wyłudzeń pieniędzy od starszych osób metodą „na policjanta”. Najpierw przestępcy zadzwonili do starszego mężczyzny, a następnie do kobiety. W obu przypadkach seniorzy wykazali się rozwagą nie dając się oszukać.

Policjanci przypominają!

Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób, które pukają do naszych drzwi lub dzwoniąc podszywają się za bliskich lub policjantów. W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! NIGDY nie proszą też o przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom. W razie wątpliwości dzwońmy na numer 997, gdzie uzyskamy informację, czy osoba podająca się za policjanta w rzeczywistości nim jest, czy też mamy do czynienia z oszustem.