Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Urządzili wyścig na terenie miasta – policjanci zabrali im prawa jazdy

Data publikacji 02.03.2017

Dzięki zgłoszeniom na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci białostockiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli mercedesa i samochód marki Alfa Romeo. Kierujący nimi 20-latkowie znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Mężczyźni ukarani zostali mandatami karnymi oraz zabrane zostały im prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj, po godzinie 20.00 kiedy to policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku podczas pomiaru prędkości zatrzymali dwóch kierowców, którzy jechali za szybko. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Kazimierza Wielkiego, gdzie na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Okazało się, że za kierownicą mercedesa i samochodu marki Alfa Romeo siedzieli 20-latkowie, którzy postanowili urządzić sobie wyścig ulicami Białegostoku. Jak wykazał pomiar prędkości młodzieńcy jechali 135km/h, a zatem przekroczyli dozwoloną na tym odcinku prędkość aż o 85km/h. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł. i 10 punktami karnymi oraz zabrane zostały im prawa jazdy.

To kolejni nieodpowiedzialni kierowcy, którzy zostali wyeliminowani z ruchu drogowego dzięki „kliknięciom” na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Białostoccy policjanci zachęcają do korzystania z tej aplikacji. To dzięki  informowaniu przez społeczność lokalną o tego typu sytuacjach udaje się ograniczać liczbę piratów drogowych, a przez to realnie wpływać na poprawę bezpieczeństwa na drogach.