Uwaga, ślisko na drogach! - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga, ślisko na drogach!

Data publikacji 02.03.2017

Oślepiające słońce, mgła, deszcz, kałuże i mokra, śliska nawierzchnia jezdni sprawiają, że poruszanie się po drogach wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Białostoccy policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o jazdę dostosowaną do warunków pogodowych.

Mamy już marzec. Trudne warunki pogodowe sprawiają, że poruszanie się po drogach wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Dlatego białostoccy policjanci apelują do kierowców o rozsądek i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.   Aby bezpiecznie dotrzeć do celu podróży przede wszystkim należy zdjąć nogę z gazu dostosowując prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze.

Niskie temperatury nad ranem, oślepiające słońce, mgła, padający deszcz, kałuże i mokra nawierzchnia oraz zalegające na jezdniach liście sprawiają, że jazda robi się trudniejsza i wymaga od kierowcy szczególnego skupienia i ostrożności. Niesprzyjające warunki pogodowe pogarszają zarówno widoczność, jak i samopoczucie kierujących. Dlatego wsiadając za kierownicę pojazdu należy pamiętać, że każda pora roku wymaga odpowiedniego stylu jazdy, jak i stosownego przygotowania samochodu.

Pamiętajmy, że mokra lub oblodzona nawierzchnia czy leżące na jezdni liście znacznie wydłużają drogę hamowania pojazdu. W skrajnych przypadkach samochód może wpaść w poślizg, co może skończyć się tragicznie. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, czy pokonywanie zakrętu jest znacznie mniej bezpieczne niż w okresie letnim.