Białostockie spotkania z seniorami - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostockie spotkania z seniorami

Data publikacji 02.03.2017

Policjanci ruchu drogowego i prewencji w ostatnich dniach spotkali się z seniorami w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Świerkowej oraz w Klubie Aktywnego Seniora przy ulicy Witosa w Białymstoku. Mundurowi edukowali osoby starsze w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przestrzegali przed pojawiającymi się ponownie oszustwami „na wnuczka”.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w ramach działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego zorganizowali w miniony wtorek zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa. Spotkanie, które odbyło się w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Świerkowej 9 w Białymstoku, poświęcone było omówieniu zasad bezpiecznego poruszania się po drogach osób pieszych. Dodatkowo w trakcie spotkania policyjny ratownik przeprowadził instruktaż pierwszej pomocy. Mundurowi poinstruowali także, jak należy postępować przy omdleniach i jak opatrywać rany.

Wczoraj natomiast funkcjonariusze białostockiej drogówki wspólnie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili prelekcję w Klubie Aktywnego Seniora przy ulicy Witosa 15 B. Na spotkaniu z seniorami poruszono temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym zarówno z perspektywy pieszego, jak i kierującego. Ponadto policjanci podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które w znaczny sposób poprawiają bezpieczeństwo pieszego na drodze. Mundurowi w czasie swojego wystąpienia omówili także tematykę związaną z oszustwami „na wnuczka” czy „na policjanta”. Funkcjonariusze mówili także o konieczności zachowania czujności w kontakcie z osobami podającymi się za kogoś z rodziny, a także przekazali informacje dotyczące schematów działania oszustów oraz  metod zapobiegania tego typu przestępstwom. Mundurowi apelowali, by w każdej takiej sytuacji skontaktować się z rodziną, by potwierdzić autentyczność rozmówcy. Przestrzegali przed podejmowaniem szybkich, finansowych decyzji oraz radzili, by zawsze kierować się rozsądkiem i rozwagą.

Poruszane podczas spotkań zagadnienia spotkały się z dużym zainteresowaniem osób starszych. Seniorzy czynnie uczestniczyli w prelekcjach zadając mnóstwo pytań prelegentom. Na zakończenie spotkań policjanci rozdawali uczestnikom ulotki edukacyjno-informacyjne dotyczące poruszanych kwestii.