Z myślą o bezpieczeństwie - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z myślą o bezpieczeństwie

Data publikacji 03.03.2017

Policjanci białostockiej drogówki i patrolówki po raz kolejny przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek” i „Blokowisko”, a wszystko to aby zapewnić bezpieczeństwo i porządek na terenie miasta i powiatu białostockiego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w miniony czwartek w godzinach od 05.30 do 07.30 przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Głównym celem akcji było eliminowanie z ruchu osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Tym razem mundurowi sprawdzali kierowców na drodze Białystok – Hryniewicze. W trakcie zaledwie dwóch godzin działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 460 kierowców. Niestety po raz kolejny nie wszyscy kierowcy wykazali się odpowiedzialnością. Jeden z nich kierował fiatem pod wpływem alkoholu. Badania wykazały, że mężczyzna miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. 28-latkowi dodatkowo została pobrana krew do badań.

W miniony czwartek swoje działania przeprowadzili także policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Akcja „Blokowisko” była przeprowadzona w godzinach od 14:00 do 24:00 w rejonie osiedli: Wysoki Stoczek, Dziesięciny, Zielone Wzgórza, Słoneczny Stok i Leśna Dolina. Działania miały w szczególności na celu zatrzymywanie sprawców kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz osób niszczących mienie. W sumie wylegitymowano 33 osoby, z czego u jednej z nich – 26-latka – mundurowi ujawnili blisko 3 gramy suszu roślinnego, które mężczyzna miał schowane w bieliźnie Po zbadaniu substancji testerem okazało się, że jest to marihuana. 26-latek został zatrzymany i teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.