Kolejne prawa jazdy zatrzymane za prędkość - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne prawa jazdy zatrzymane za prędkość

Data publikacji 06.03.2017

Po raz kolejny zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoliły wyeliminować z ruchu kierowców, którzy znacznie przekraczają prędkość w mieście. Tym razem prawo jazdy stracili 25 i 62-latek.

Podczas kolejnych weryfikacji zgłoszeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali w miniony piątek dwa prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w mieście o ponad 50 km/h. W pierwszym przypadku mundurowi po godzinie 15.00 zatrzymali do kontroli 62-letniego mieszkańca gminy Juchnowiec Kościelny. Jak wskazał pomiar prędkości mężczyzna swoim audi jechał ulicą Ciołkowskiego aż 132 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną w tym miejscu prędkość o 62km/h. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu i teraz ze swojej jazdy będzie się tłumaczył przed sądem.

Kolejną osobą, która tego dnia straciła prawo jazdy jest 25-letni mieszkaniec Wasilkowa, który jadąc ulicą Solidarności nie zwracał uwagi na obowiązujące na tym odcinku ograniczenie prędkości do 50km/h. Pomiar prędkości jego pojazdu w tym przypadku wykazał, że mężczyzna jechał oplem 102km/h. 25-latek za popełnione wykroczenie został ukarany 500-złotowym mandatem, a na jego konto trafiło dodatkowo 10 punktów karnych.