Z seniorami o bezpieczeństwie - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 09.03.2017

Policjanci białostockiej prewencji i drogówki kontynuują edukację seniorów. Tym razem o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i oszustwach „na wnuczka” mundurowi opowiadali seniorom z Klubu Aktywnego Seniora przy ulicy Witosa w Białymstoku.

Funkcjonariusze białostockiej drogówki wspólnie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili wczoraj prelekcję w Klubie Aktywnego Seniora przy ulicy Witosa 15 B. Na spotkaniu z seniorami poruszono temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym zarówno z perspektywy pieszego, jak i kierującego. Ponadto policjanci podkreślali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które w znaczny sposób poprawiają bezpieczeństwo pieszego na drodze. Mundurowi w czasie swojego wystąpienia omówili także tematykę związaną z oszustwami „na wnuczka” czy „na policjanta”. Funkcjonariusze mówili także o konieczności zachowania czujności w kontakcie z osobami podającymi się za kogoś z rodziny, a także przekazali informacje dotyczące schematów działania oszustów oraz  metod zapobiegania tego typu przestępstwom. Mundurowi apelowali, by w każdej takiej sytuacji skontaktować się z rodziną, by potwierdzić autentyczność rozmówcy. Przestrzegali przed podejmowaniem szybkich, finansowych decyzji oraz radzili, by zawsze kierować się rozsądkiem i rozwagą.

Poruszane podczas spotkań zagadnienia spotkały się z dużym zainteresowaniem osób starszych. Seniorzy czynnie uczestniczyli w prelekcjach zadając mnóstwo pytań prelegentom. Na zakończenie spotkań policjanci rozdawali uczestnikom ulotki edukacyjno-informacyjne dotyczące poruszanych kwestii.