Szkolenie policjantów z przedstawicielami Straży Parków Narodowych - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie policjantów z przedstawicielami Straży Parków Narodowych

Data publikacji 09.03.2017

W Surażu odbyło się szkolenie policjantów z Komisariatu Policji w Łapach przy udziale funkcjonariuszy białostockiej prewencji z przedstawicielami Straży Parków Narodowych: Narwiańskiego, Biebrzańskiego i Wigierskiego. Jednym z poruszanych tematów była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Komisariatu Policji w Łapach wspólnie z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili wczoraj szkolenie dla funkcjonariuszy Straży Parków Narodowych: Narwiańskiego, Biebrzańskiego i Wigierskiego. Organizatorem spotkania był Dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego. Szkolenie dotyczyło zagadnień z zakresu postępowania mandatowego oraz przeprowadzania czynności wyjaśniających w sprawach o wykroczenia.

W jego drugiej części prelegenci przedstawili funkcjonariuszom Straży Parków Narodowych ideę i zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci szczegółowo przedstawili, w jaki sposób działa aplikacja i czemu służy to narzędzie, oraz jak można nanieść na mapie internetowej miejsca zagrożone przestępczością, bądź innymi niepożądanymi zjawiskami. Funkcjonariusze przypomnieli także, że w przypadku pilnej interwencji Policji należy ją zgłaszać pod numery alarmowe 112 i 997. Na koniec szkolenia, w którym brało udział 16 strażników, mundurowi rozdali materiały informacyjne dotyczące omawianych tematów.