Akcja „Dzielnicowy czyta dzieciom” - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Dzielnicowy czyta dzieciom”

Data publikacji 05.04.2017

Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku z okazji corocznie obchodzonego „Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci” zainicjował działania pn. „Dzielnicowy czyta dzieciom”. W ramach akcji dzielnicowi odwiedzali najmłodszych z białostockich przedszkoli czytając im bajki duńskiego pisarza.

Co roku 2 kwietnia w dniu urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”. Białostoccy policjanci postanowili włączyć się w obchody tego święta ustanowionego w 1967 roku. Przez cały tydzień dzielnicowi odwiedzali placówki dla najmłodszych i czytali dzieciom wybrane dzieła pisarza. Akcja miał uświadomić społeczeństwu, jak ważnie dla dzieci w ich rozwoju jest poznawanie świata poprzez książki i systematyczne czytanie.

Tego typu inicjatywa doskonale wpisuje się także w program „Dzielnicowy bliżej nas”, a spotkania z dziećmi mają na celu oswajanie przedszkolaków (a więc najmłodszych obywateli) - z wizerunkiem policjanta.

Białostoccy dzielnicowi oraz funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w ciągu tygodnia odwiedzili blisko 20 placówek przedszkolnych na terenie miasta. Mundurowi czytali najciekawsze bajki Hansa Christiana Andersena. Podsumowując czytanie „w policyjnym mundurze” wysłuchało go ponad 400 małych słuchaczy. Policjanci odpowiadali także na pytania milusińskich, które dotyczyły głównie ich pracy. Mundurowi przy tej okazji nie zapomnieli o profilaktyce, radzili - jak bezpiecznie bawić się w domu i na podwórku, oraz czego unikać.