20 i 40-latek bez prawa jazdy przez najbliższe 3 miesiące - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

20 i 40-latek bez prawa jazdy przez najbliższe 3 miesiące

Data publikacji 20.04.2017

Po raz kolejny zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoliły wyeliminować z ruchu kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość w mieście. Tym razem prawo jazdy stracili 20 i 40-latek.

Podczas kolejnych weryfikacji zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali wczoraj wieczorem dwa prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w mieście o ponad 50 km/h. W pierwszym przypadku mundurowi po godzinie 20.10 zatrzymali do kontroli 20-letniego mieszkańca gminy Turośń Kościelna. Jak wskazał pomiar prędkości mężczyzna swoim audi jechał ulicą Komisji Edukacji Narodowej aż 120 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną w tym miejscu prędkość o 70 km/h. Mężczyzna oprócz 3 miesięcy przerwy od kierowania musi teraz zapłacić 500 złotych mandatu, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Kolejną osobą, która tego dnia straciła prawo jazdy jest 40-letni mieszkaniec Białegostoku, który 10 minut później jadąc tą samą ulicą też nie zwracał uwagi na obowiązujące na tym odcinku ograniczenie prędkości. Okazało się, że jechał audi 112km/h. 40-latek za przekroczenie prędkości o 62 km/h został ukarany 500-złotowym mandatem, a na jego konto trafiło dodatkowo 10 punktów karnych.