Dorośli - po zażyciu dopalaczy trafili do szpitala - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dorośli - po zażyciu dopalaczy trafili do szpitala

Data publikacji 05.05.2017

Policjanci z Białegostoku interweniowali wobec dorosłych, którzy najprawdopodobniej wcześniej zażyli dopalacze. Dzięki szybkiej reakcji członków rodziny oraz funkcjonariuszy Policji nie doszło do tragedii.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj po godz. 15.00 otrzymał zgłoszenie od kobiety, która obawiała się o zdrowie i życie swojej siostry. Funkcjonariusze natychmiast stawili się w jednym z mieszkań w centrum miasta, gdzie zastali 23-latkę oraz jej 29-letniego kolegę. Para zachowywała się w sposób nienaturalny. Mundurowi podejrzewali, że mogą być oni pod wpływem dopalaczy. Funkcjonariusze w mieszkaniu ujawnili także niewielką ilość substancji niewiadomego pochodzenia. Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę i mężczyznę do szpitala.

Wyjaśnieniem sprawy zajmują się teraz policjanci z Komisariatu Policji III w Białymstoku, a badanie wykaże, jaki rodzaj środka znaleziono w mieszkaniu.

Policjanci ponownie apelują oraz ostrzegają, żeby nie kupować i nie zażywać substancji niewiadomego pochodzenia, które zawsze stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia.

 

Ponadto, na stronach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji znajduję się lista numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy

800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównej Inspektora Sanitarnego

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

801 199 990 – Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania

112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej