Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Białymstoku oraz powiecie – zakończony

Data publikacji 05.05.2017

Białostoccy policjanci uczestniczyli w organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w powiecie białostockim. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu.

27 kwietnia 2017 roku na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy Szkole Podstawowej nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku odbyły się miejskie eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w powiecie białostockim, w których udział wzięło 15 szkół. Uczestnicy rozwiązywali testy teoretyczne, wykonywali zadania praktyczne: jazdę rowerem po miasteczku i po torze sprawnościowym oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się dwie białostockie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 16 oraz Gimnazjum nr 16.

28 kwietnia w Zespole Szkół w Turośni Kościelne odbyły się eliminacje powiatowe. W Turnieju uczestniczyły drużyny szkół podstawowych i gimnazjalnych: Złotorii, Juchnowca Górnego, Choroszczy, Tykocina, Gródka oraz Turośni Kościelnej. Bezkonkurencyjny okazał się gospodarz tego profilaktycznego wydarzenia – Zespół Szkół w Turośni Kościelnej, który zarówno w klasyfikacji szkół podstawowych jak i gimnazjalnych zajął I miejsce.

Celem Turnieju jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Ważne jest też uświadomienie uczestnikom, jak istotna jest znajomość zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Poprawności wykonywanych przez uczniów zadań przyglądali się i oceniali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.