POLICJANCI ZATRZYMALI 4 NIEODPOWIEDZIALNYCH KIERUJĄCYCH - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ZATRZYMALI 4 NIEODPOWIEDZIALNYCH KIERUJĄCYCH

Data publikacji 14.07.2017

Policjanci zatrzymali wczoraj 3 nietrzeźwych kierujących oraz jednego kierowcę z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą oni przed sądem.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany, wczoraj około godziny 7.30, przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, na ulicy gen. Nikodema Sulika. Podczas kontroli drogowej okazało się, że 33-letni kierowca fiata ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Już niespełna 2 godziny później, policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w gminie Tykocin, zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 24-letniego mieszkańca powiatu wysokomazowieckiego wykazało, że miał on ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Wieczorem natomiast dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łapach zatrzymali w okolicach wsi Borowskie Gziki do kontroli drogowej kierującego fordem . Badanie stanu trzeźwości 66-letniego mieszkańca gminy Turośń Kościelna wykazało, że miał on blisko 2,4 promile alkoholu w organizmie.

Ostatnim nieodpowiedzialnym kierującym, zatrzymanym wczoraj, był 19-letni mieszkaniec Białegostoku. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, po godzinie 22.00, otrzymał informację, że po osiedlu Starosielce jeździ prawdopodobnie pijany kierowca. Policjanci białostockiej patrolówki już po chwili zatrzymali na ulicy Szwajcarskiej wskazany przez zgłaszającego pojazd. Okazało się, że kierowca renault faktycznie był nietrzeźwy. Badanie alkomatem 19-latka wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że jadący z mężczyzną 25-letni pasażer jest osobą poszukiwaną przez białostocką prokuraturę.

Teraz nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 24, 66 i 19-latkowi grozi kara do 2 lat więzienia, natomiast 33-latek za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu może trafić „za kratki” nawet na 5 lat.