POLICJANCI ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ CIĘŻARÓWKI - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI ZATRZYMALI NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ CIĘŻARÓWKI

Data publikacji 09.08.2017

Funkcjonariusze białostockiej drogówki zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierującego. 38-latek kierował ciężarówką mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna minioną noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj około godziny 18.15 otrzymał informację, że przez Jurowce w kierunku Białegostoku porusza się kamaz prowadzony prawdopodobnie przez pijanego kierowcę. Natychmiast na miejsce skierował mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Już po 20 minutowej penetracji drogi krajowej nr 8 policjanci zauważyli a następnie zatrzymali w okolicy m. Porosły-Kolonie opisywany pojazd. Od kierowcy czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości obywatela Białorusi wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pojazd na koszt właściciela został usunięty z drogi na pobliski parking, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził minioną noc. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 38-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze Przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.