Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Data publikacji 08.09.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie, natomiast drugi blisko 2,3. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj rano na terenie gminy Tykocin. Dyżurny białostockiej komendy, po godzinie 9.30 otrzymał informacje o kierowcy, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Funkcjonariusze, już po kilkunastu minutach, zatrzymali w miejscowości Pajewo, opisywany przez zgłaszającego pojazd. Za kierownicą volkswagena siedział 54-latek, od którego czuć było alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego kierującego ujawnili  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Został on zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Sienkiewicza, po godzinie 17.30. Od 38-letniego kierowcy audi mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Jak się okazało, białostoczanin miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymane zostały prawa jazdy. Teraz o dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.