EKSPERYMENT ODBLASKOWY Z MYŚLĄ O PIESZYCH - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

EKSPERYMENT ODBLASKOWY Z MYŚLĄ O PIESZYCH

Data publikacji 22.03.2018

Białostoccy policjanci zaprosili wczoraj Gromadę Zuchów ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku wraz z rodzicami na Eksperyment Odblaskowy, który miał na celu edukację najmłodszych. Dzieci i dorośli mogli naocznie zobaczyć różnicę widoczności pieszego wyposażonego w odblaski i bez nich.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z mundurowymi Żandarmerii Wojskowej, zorganizowali wczorajszego wieczoru, na osiedlu Pietrasze „odblaskowy eksperyment”. Do udziału w przedsięwzięciu mundurowi zaprosili Białostockie Zuchy. Mundurowi przed prezentacją edukowali najmłodszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślając rolę jaką spełniają noszone na odzieży elementy odblaskowe. Eksperyment odbył się po zmroku na nieoświetlonym terenie opodal Szkoły Podstawowej nr 32 w Białymstoku. Na drodze ustawione zostały radiowozy z włączonymi światłami, a przed nimi szli uczestnicy eksperymentu nie posiadający elementów odblaskowych. Okazało się, że pomimo włączonych świateł pojazdu, osoby te były niewidoczne dla oczu kierowcy. Następnie te same osoby zostały wyposażone w odblaski, tym razem kierowca zobaczył pieszych już z daleka. Dzięki takiej prezentacji uczestnicy na własne oczy mogli zobaczyć jak ważne dla bezpieczeństwa niechronionego uczestnika ruchu jest noszenie elementów odblaskowych.

Przypominamy ! Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, zobowiązany jest do noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla kierujących.

Ładowanie odtwarzacza...