Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PIRAT DROGOWY ZATRZYMANY DZIĘKI KRAJOWEJ MAPIE ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali wczoraj prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. To kolejne zatrzymane prawo jazdy w miejscu, które zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku systematycznie prowadzą pomiar prędkości w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z miejsc zgłaszanych przez internatów w kategorii „Przekraczanie dozwolonej prędkości” jest ulica Dąbrowskiego w Białymstoku. Wczoraj, uprawnienia do kierowania pojazdami stracił tam kierowca chryslera. 34-latek, został zatrzymany do kontroli drogowej o godzinie 21.00. Mężczyzna ten jechał z prędkością 104 km/h, gdzie dozwolona prędkość na tym odcinku drogi wynosi 50 km/h. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Dodatkowo został on ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.