Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem nad wodą - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem nad wodą

Data publikacji 03.07.2019

Białostoccy policjanci ruszyli z akcją „Bezpieczna woda”. Sprawdzali miejsca letniego wypoczynku, a w szczególności akweny wodne naszego powiatu. Mundurowi przypominali o zasadach bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, a także sprawdzali trzeźwość i uprawnienia osób kierujących łodziami motorowymi oraz ich stan techniczny.

Rozpoczęły się wakacje. Letnia pogoda sprawia, że większość osób spędza czas wolny w rejonach akwenów wodnych. Mając na uwadze bezpieczeństwo wypoczywających policjanci z Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku ruszyli z tegoroczną akcją pod nazwą „Bezpieczna woda”. Ma ona na celu zminimalizowanie zagrożeń związanych z przebywaniem wypoczywających w pobliżu akwenów wodnych. Policjanci przez cały okres wakacyjny  będą zwracać szczególną uwagę na osoby kąpiące się w miejscach niedozwolonych oraz przebywające na niebezpiecznych, podmytych, wysokich brzegach rzek. Będą również kontrolować  trzeźwość i uprawnienia osób kierujących łodziami motorowymi oraz ich stan techniczny. Mundurowi będą sprawdzać także zaparkowane pojazdy, pod kątem pozostawionych w autach dzieci i zwierzęta.

Pamiętajmy! Planując wakacyjny wypoczynek nad wodą należy pamiętać, że w sytuacji zagrożenia należy dzwonić na telefon alarmowy 112 

Przypominamy o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą: 

  • pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody po alkoholu. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji!
  •  korzystając ze sprzętu wodnego (np. żaglówka, łódka, kajak) trzeba pamiętać o założeniu kamizelki ratunkowej; 
  • przed wypłynięciem w dłuższy rejs należy pamiętać o wcześniejszym sprawdzeniu prognozy pogody; 
  • do kapęli wybieramy jedynie kąpieliska strzeżone.