Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu

Data publikacji 07.10.2019

W miniony weekend białostoccy policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista to 44-latek, który prowadził auto mając 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany dzięki inicjatywie obywatelskiej. Wszyscy kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedza przed sądem.

W miniony weekend białostoccy policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista to 44-letni kierowca audi, który jadąc od krawędzi do krawędzi zjechał do przydrożnego rowu i próbował oddaliś się z miejsca. Wówczas inicjatywę przejął świadek zdarzenia, który powiadomił policję i przekazał 44-latka przybyłym na miejsce fukcjonariuszom. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 44 latek kierował mając 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca to 29-latek. Mężczyzna prowadzil Land Rovera ulicami Wasilkowa mając ponad 2 promile alkoholu w organzimie. Z kolei w sobotę funkcjonariusze białostockiej "drogówki" wyeliminowali z ruchu kolejnych dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich to 26-latek, który siedział za kółkiem citroena, drugi natomiast to 43-letni kierowca forda. Obaj mieli ponad promil alkoholu w organizmie.

Pozostali nietrzeźwi kierowcy to mężczyźni, którzy zdecydowali się usiąść za kółkiem mając od 0,5 do 1 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierowca na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują wiec do kierowców o rozsądek i zachowania zgodne prawem.