UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KADETÓW KLAS MUNDUROWYCH - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KADETÓW KLAS MUNDUROWYCH

Data publikacji 29.11.2019

Policjanci Podlaskiej Policji wzięli udział w uroczystości ślubowania kadetów klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku

Dziś, w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku, odbyło się uroczyste ślubowanie młodzieży klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku. Uczniowie tej szkoły przez najbliższe lata będą nie tylko zgłębiać tajniki służb mundurowych, ale również dawać przykład dobrej, obywatelskiej postawy. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele podlaskiej Policji, Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Żandarmerii Wojskowej, Aresztu Śledczego, Związek Polskich Spadochroniarzy VI Oddział w Białymstoku, kapelan podlaskiej Policji oraz rodziny uczniów.

Najważniejszym punktem było wypowiedzenie przez uczniów roty ślubowania, do słów której młodzi ludzie podeszli z wielką powagą.

Nowo zaprzysiężeni uczniowie klas mundurowych przyjęli oczywiście gratulacje i życzenia od zaproszonych na dzisiejszą uroczystość gości, w tym od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektora Daniela Kołnierowicza, odczytane przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nadkomisarz Beatę Szczech. Życzenia osobiście złożył  Komendant Miejski Policji w Białymstoku  inspektor Macieja Daniela Wesołowski.

Uroczystość uświetnili funkconariusze Komendy Miesjkiej Policji w Białymstoku organizując pokaz technik interwencji-zatrzymanie niebezpiecznej osoby. W trakcie imprezy nie zabrakło również stoiska profilkatycznego białostockich funkcjonariuszy, na którym zaintersowani służbą w szeregach Policji mogli znaleźć ulotki. Dodatkowo funkcjonariusz przekazywał wszystkie niezbędne informacje dotyczące służby w naszej formacji.