Z POMOCĄ OSOBOM BEZDOMNYM... I NIE TYLKO - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z POMOCĄ OSOBOM BEZDOMNYM... I NIE TYLKO

Data publikacji 12.12.2019

Wczoraj Policjanci z białostockiej "patrolówki" wspólnie ze Strażą Miejską i pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie kontrolowali miejsca, w których osoby bezdomne szukają schronienia. Uwadze funkcjonariuszy nie umknęły również te adresy, w których przebywają osoby starsze, samotne i nieporadne życiowo. W trosce o napotkane osoby mundurowi przekazywali termofory.

Zapewnienie bezpieczeństwa osobom bezdomnym oraz narażonym na utratę zdrowia bądź życia w związku z wychłodzeniem organizmu, to jedno z podstawowych zadań mundurowych w okresie jesienno-zimowym. Policjanci każdego roku współpracowali w tym zakresie  z innymi służbami i ośrodkami pomocowymi. Tak też jest również w tym roku.  Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie kontrolowali miejsca przebywania osób potrzebujących pomocy ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Mundurowi zaglądali zarówno do pustostanów, altanek działkowych, wiat jak również tam, gdzie mogą przebywać osoby samotne, starsze czy nieporadne życiowo. Służyli pomocą informując gdzie napotkane osoby mogą zjeść ciepły posiłek, otrzymać ciepłe ubranie czy wskazywali miejsca, gdzie można schronić się przed zimnem. W przypadkach, w których narażone na niebezpieczeństwo było życie czy zdrowie napotkanych osób mundurowi przewozili je do ogrzewalni. Każdorazowa wizyta służb kończyła się przekazaniem termoforu, który miał służyć w chłodne, zimowe dni.

Policjanci zwracają się z apelem do mieszkańców Białegostoku i powiatu łbiałostockiego o informacje dotyczące osób, które mogą potrzebować pomocy, gdyż okoliczności w których przebywają zagrażają ich życiu i zdrowiu. Widząc takie osoby, należy jak najszybciej zadzwonić pod numer alarmowy 112. Natomiast informacje o miejscach przebywania osób bezdomnych można przekazywać bezpośrednio dzielnicowym lub korzystając z policyjnego narzędzia – Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

 

 

  • Fotografia kolorowa przedstawiająca mundurowego który wraz z pracownikiem socjalnym odwiedzają osoby bezdomne.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca mundurową która wspólnie z pracownikami przekazuje bezdomnemu termofor.
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca mundurową która udziela informacji na temat instytucji pomocowych dla osób nieporadnych życiowo.