Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostocka drogówka kontrolowała pojazdy wykonujące drogowy przewóz osób

Data publikacji 05.02.2020

Policjanci białostockiej drogówki po raz kolejny pojawili się w okolicach postoju taxi, gdzie kontrolowali pojazdy wykonujące drogowy przewóz osób taksówką na terenie Białegostoku pod kątem nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób.

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku prowadzili działania, podczas których zwracali uwagę na przestępstwa i wykroczenia drogowe oraz inne naruszenia w transporcie drogowym popełniane przez kierujących samochodami m.in. ,,Taxi”. Podczas prowadzonych działań mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących, licencję kierujących, jak również wymagane wyposażenie kontrolowanych pojazdów.

Policjanci podczas prowadzonych kontroli taksówek, zwracali również uwagę na oznaczenia pojazdów, dodatkowe oświetlenie i badania techniczne. Dbając o bezpieczeństwo korzystających z usług pojazdów wykonujących drogowy przewóz osób mundurowi mieli za zadanie eliminowanie wykroczeń w ruchu drogowym popełnianych przez kierujących taksówkami, a w szczególności przekraczających dozwoloną prędkości, nieużywanie pasów bezpieczeństwa przez pasażerów bądź taksówkarzy nie przewożących pasażerów. Patrole zwracały uwagę również na nieprawidłowe wyprzedzanie, przejeżdżanie na czerwonym świetle czy przewożenie większej liczby osób niż wskazana w dowodzie rejestracyjnym.

Działania te miały na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez przeciwdziałanie popełnianiu przez kierujących samochodami ,,Taxi” wykroczeń i przestępstw bezpośrednio zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Mundurowi w sumie skontrolowali 12 pojazdów wykonujących drogowy przewóz osób. Wobec jednego z kierowców zostało wszczęte postępowanie administracyjne w związku z naruszeniem przepisów ustawy o transporcie drogowym.

 

  • Radiowóz policyjny w porze nocnej z włączonymi sygnałami świetlnymi, w tle policjant Wydziału Ruchu Drogowego
  • Fotografia kolorowa przedstawiająca radiowóz policyjny i policjanta dokonującego kontrolę pojazdu
  • Radiowóz policyjny kontrolujący taksówki