Kierowali na "podwójnym gazie" zatrzymani przez Policję - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowali na "podwójnym gazie" zatrzymani przez Policję

Data publikacji 23.03.2020

Białostoccy policjanci w miniony weekend zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 41-letni kierowca daewoo. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Białostoccy policjanci w miniony weekend zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 41-latek, który prowadził daewoo mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo jak się okazało mężczyzna nie miał prawa jazdy, ponieważ zostało mu zatrzymane również za jazdę "na podwójnym gazie". Niewiele mniej bo blisko 1,9 promila alkoholu w organizmie miał 36-letni kierowca opla, który w sobotę wpadł w ręce białostockiej "drogówki". Dwaj kolejni nieodpowiedzialni kierowcy to 50 i 37-latek. Pierwszy z nich został zatrzymany na osiedlu Antoniuk, gdzie volkswagenem  wjechał w ogrodzenie ogródków działkowych. Kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Z kolei 37-latek został zatrzymany przez białostocką "drogówkę" na osiedlu Bacieczki. 37-latek prowadził skodę mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Pozostali kierowcy wyeliminowani z ruchu mieli od 0,5 do blisko promila alkoholu w organizmie.
Wszyscy kierowcy, którzy będąc na "podwójnym gazie" zdecydowali się usiąść za kierownicę odpowiedzą teraz przed sądem.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierowca na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.