Kradli na "pracowników wodociągów" - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Kradli na "pracowników wodociągów"

Data publikacji 13.07.2020

Kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież. Pokrzywdzeni oszacowali straty na blisko 30 tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymani decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.


W ubiegłym tygodniu, białostoccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, przy współpracy kryminalnych z  Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież. 31-latka i jej rówieśnik pod pretekstem sprawdzenia instalacji wodnej i centralnego ogrzewania, weszli do mieszkań pokrzywdzonych seniorek, skąd zabrali pieniądze i biżuterię. Do zdarzeń doszło na początku czerwca, trzykrotnie w Białymstoku i raz w Łomży. Straty oszacowane przez właścicieli to blisko 30 tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Każdy z zatrzymanych usłyszał po cztery zarzuty. Decyzją sądu 31-latkowie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę! Przypominają o ograniczonym zaufaniu do nieznajomych. Każdy, kto miał do czynienia z opisywanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112.

  • pobieranie odcisków palców od zatrzymanego mężczyzny
Ładowanie odtwarzacza...