PRZED NAMI „TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM” - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

PRZED NAMI „TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM”

Data publikacji 19.02.2021

Od 22 lutego rusza kolejna edycja „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Białostoccy policjanci wzorem lat ubiegłych aktywnie włączają się w obchody. Funkcjonariusze zachęcają osoby pokrzywdzone przestępstwem do skorzystania z możliwości uzyskania informacji bądź porady.

Białostocka Policja, jak co roku, bierze aktywny udział w obchodach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Podczas wyznaczonych dyżurów, mundurowi udzielać będą osobom zainteresowanym informacji na temat przysługujących im uprawnień. Wytłumaczą obowiązujące procedury prawne oraz wskażą instytucje niosące pomoc w sytuacjach kryzysowych.

Najważniejszym prawem, jakie przysługuje osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz świadkom przestępstw, jest możliwość zawiadomienia o tym policji, prokuratury, sądu lub instytucji pomocowej i szukania pomocy. Im więcej wsparcia otrzymają osoby pokrzywdzone, tym bardziej efektywne mogą być toczące się procedury prawne. O tym, że dzieje się coś podejrzanego lub komuś dzieje się krzywda możesz zawiadomić: pisemnie,  telefonicznie, osobiście, również anonimowo. Każda informacja jest sprawdzana. Jeśli masz problem i nie wiesz co masz zrobić, a jesteś niepełnoletni, powiedz o tym komuś dorosłemu. 

W związku z tym informujemy, że w dniach od 22 do 28 lutego na terenie Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Komisariatów Policji w Białymstoku, Wasilkowie, Łapach oraz Zabłudowie funkcjonariusze poszczególnych komórek organizacyjnych udzielać będą porad i pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw.

     Kontakt:

  • Komenda Miejska Policji w Białymstoku telefon stacjonarny 47 711 24 73,
  • Komisariat Policji I w Białymstoku  telefon stacjonarny 47 711 32 11,
  • Komisariat Policji II w Białymstoku  telefon stacjonarny 47 711 32 22, 
  • Komisariat Policji III w Białymstoku  telefon stacjonarny 47 711 32 33,
  • Komisariat Policji IV w Białymstoku  telefon stacjonarny 47 711 32 44,
  • Komisariat Policji w Łapach  telefon stacjonarny 47 712 42 12,
  • Komisariat Policji w Wasilkowie  telefon stacjonarny 47 713 92 12, 
  • Komisariat Policji w Zabłudowie  telefon stacjonarny 47 712 02 12,