NIETRZEŹWI KIEROWCY W RĘKACH POLICJANTÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

NIETRZEŹWI KIEROWCY W RĘKACH POLICJANTÓW

Data publikacji 22.02.2021

Tylko w miniony weekend, policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 10 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni kierowca mercedesa. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Tylko w miniony weekend, na terenie powiatu białostockiego, policjanci zatrzymali 10 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantów w piątek na osiedlu Jaroszówka. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, zatrzymali do kontroli kierowcę subaru. Podczas kontroli, badanie alkomatem wykazało, że 43-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejny to 57-latek, który został zatrzymany na osiedlu Skorupy. Policjanci z białostockiej patrolówki zatrzymali do kontroli kierowcę forda. Mundurowi już na początku rozmowy wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem 57-latka wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, a zarazem rekordzista to 32-latek. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na osiedlu Wysoki Stoczek. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Kolejny kierowca, który zdecydował się usiąść za kierownicę "na podwójnym gazie" to 37-letni kierowca mazdy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna prowadził mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas sprawdzania 37-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania.

Pozostali nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez białostockich policjantów mieli od 2,8 do blisko promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierowcy posiadający uprawnienia do kierowania stracili prawa jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.