Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Dzięki reakcji świadka, policjanci wyeliminowali z ruchu kierowcę z promilami
Dzięki reakcji świadka, policjanci z białostockiej drogówki wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Miał jeździć po Tykocinie slalomem i po krawężnikach. Wpadł w Jeżewie przy wyjeździe ze stacji benzynowej. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
-
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
-
5000 złotych mandatu za przekroczenie prędkości
Tylko jednego dnia policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali 2 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h poza obszarem zabudowanym. Jednym z nich był kierowca BMW, który przekroczył ją aż o 73 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 5000 złotych. Na 3 miesiące stracił prawo jazdy.
-
Niezadowolony klient zaatakował właściciela warsztatu samochodowego - zatrzymali go policjanci
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 42-latkowi. Niezadowolony z usługi przyszedł do warsztatu i wszczął awanturę. Bił właściciela pięściami oraz wymachiwał maczeta. Uciekł na rowerze. Po kilkuset metrach został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzuty.
-
WŁAMALI SIĘ DO MIESZKANIA - TRAFILI NA 3 MIESIĄCE DO ARESZTU
Do 10 lat kary pozbawienia wolności grozi kobiecie i dwóm mężczyznom. "Korzystali" z mieszkania bez wiedzy właścicielki. Ukradli rzeczy z lokalu na łączną kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu.
-
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
-
Seniorka straciła pieniądze i złotą biżuterię – uwierzyła w fikcyjny wypadek
Seniorka padła ofiarą oszustwa „na wypadek”. Kobieta, która do niej zadzwoniła, podszyła się pod członka rodziny i przekazała dramatyczną historię o rzekomym zdarzeniu drogowym. W wyniku manipulacji 80-latka straciła ponad 35 tysięcy złotych oraz złotą biżuterię.
-
Poszukiwani w rękach policjantów
W ręce policjantów wpadły osoby poszukiwane. Jednym z nich okazał się 45-latek, który został zatrzymany przez kryminalnych z białostockiej „czwórki”. Mężczyzna za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.
-
ZATRZYMANY PSEUDOKIBIC ZA UDZIAŁ W OBROCIE ZNACZNĄ ILOŚCIĄ NARKOTYKÓW
Policjanci zabezpieczyli blisko 2,5 kilograma narkotyków i zatrzymali do tej sprawy 28 - letniego pseudokibica lokalnej drużyny piłki nożnej. Mężczyzna usłyszał już zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. Decyzją sądu, na wniosek prokuratora prowadzącego sprawę, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu za to do 12 lat pozbawienia wolności.
-
KONTROLE TAKSÓWEK - WSPÓLNA AKCJA POLICJI, INSPEKCJI TRANSPORTU DROGOWEGO, Straży Granicznej i KAS
Podlascy policjanci wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej sprawdzali stan techniczny pojazdów i uprawnienia kierowców wykonujących przewóz osób. Mundurowi kontrolowali trzeźwość kierowców, uprawnienia do kierowania i przewozu osób oraz stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdów. W ciągu doby policjanci sprawdzili ponad 300 pojazdów.