15-latek zatrzymany - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek zatrzymany

Data publikacji 28.05.2013

Policjanci ustalili i zatrzymali 15-latka podejrzanego o rozpylenie gazu w szkole. Głupia zabawa zakończyła się ewakuacją ponad 400 osób. 15 osób trafiło do szpitala na obserwację.

Wczoraj, przed godziną 9.00 mundurowi z Komisariatu Policji w Łapach stawili się w jednym z miejscowych gimnazjów. Powodem interwencji funkcjonariuszy było rozpylenie gazu na terenie szkoły. W związku ze zdarzeniem ewakuowano ponad 400 osób. 14 dzieci i jedną osobę dorosłą przewieziono na obserwację do dwóch białostockich szpitali. Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali w tej sprawie 15–latka, podejrzanego o rozpylenie gazu. Mundurowi zatrzymali młodego człowieka na terenie jednego z miejscowych osiedli. Nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnym. Postępowanie w powyższej sprawie - w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Łapach.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl