Odpowie za usiłowanie zabójstwa - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 27.06.2013

Policjanci z II białostockiego komisariatu zatrzymali 30-letniego mieszkańca miasta za usiłowanie zabójstwa swego ojca. Sąd zastosował wobec napastnika tymczasowy trzymiesięczny areszt. Teraz białostoczanin za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W ubiegłą niedzielę około godziny 15.30 dyżurny białostockiej Policji otrzymał informacje o dźgnięciu nożem mężczyzny na jednej z posesji przy ulicy Saperskiej. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam zastali krwawiącego mężczyznę i jego znajomego. Jak ustalono napastnik wszedł do budynku gospodarczego, gdzie znajdował się pokrzywdzony z kolegą. Mężczyzna zaatakował 65-latka nożem zadając mu kilka ciosów w okolice klatki piersiowej, brzucha i uda poczym uciekł. Ranny białostoczanin w ciężkim stanie trafił do szpitala. Funkcjonariusze Komisariatu Policji II w Białymstoku szybko ustalili i już następnego dnia zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec miasta, syn pokrzywdzonego mężczyzny. Napastnik trafił do policyjnego aresztu. W miniony wtorek 30-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, do którego się przyznał. Mężczyzna wyjaśnił mundurowym, że zaatakował ojca, ponieważ pokłócili się o pieniądze na alkohol. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Północ z wnioskiem o zastosowanie trzymiesięcznego tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Białymstoku przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny areszt. Teraz białostoczanin za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl