"Św. Krzysztof w trosce o bezpieczeństwo"… - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Św. Krzysztof w trosce o bezpieczeństwo"…

Data publikacji 29.07.2013

Wczoraj w Sanktuarium Święta Woda w Wasilkowie funkcjonariusze Wydziałów: Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, przy wsparciu białostockiej komendy miejskiej Policji zorganizowali z myślą o mieszkańcach festyn rodzinny pod hasłem "Św. Krzysztof w trosce o bezpieczeństwo". W przedsięwzięciu ukierunkowanym na profilaktykę w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym udział wzięło także szereg instytucji i lokalnie działających podmiotów.

Po raz drugi mieszkańcy naszego regionu mogli uczestniczyć w Festynie zorganizowanym pod hasłem "Św. Krzysztof w trosce o bezpieczeństwo". W tym dniu w ramach realizacji przedsięwzięcia wszystkim biorącym udział w tym niecodziennym przedsięwzięciu zapewniono wiele atrakcji. I tak między innnymi kierowcy mieli możliwość wzięcia udziału w symulacji dachowania i zderzenia pojazdu, a pod okiem egzaminatora - także spróbowania swoich umiejętności podczas jazdy na trolejach. Wielbicielom dwóch i czterech kółek zaprezentowane zostały zarówno nowe, jak i stare auta. Można było także obejrzeć piękne motocykle, pojazdy retro i te, które wyjechały prosto z salonu. Nie zabrakło również elementów związanych z bezpieczeństwem. Jedną z propozycji był pokaz z użyciem policyjnego robota. Odrębną, a zarazem najbardziej liczną grupę atrakcji, stanowiły te - przygotowane z myślą o najmłodszych. I tak dziecięcym uczestnikom festynu zorganizowano: ogromne dmuchane zjeżdżalnie, edukacyjne gry i zabawy prowadzone przez policjantów przy stoisku profilaktycznym. Ponadto mali mieszkańcy naszego regionu doskonalili swoje umiejętności w jeździe na rowerze w mini-miasteczku ruchu drogowego. Dbając o dobrą kondycję wszystkich kierujących - zebranym pokazane zostały sposoby udzielania pierwszej pomocy, jak również zapewniona była możliwość wykonania szeregu specjalistycznych badań oraz skorzystania z prozdrowotnych porad oferowanych przez specjalistów. Niewątpliwą atrakcją imprezy był pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków i pracowników PCK. Dodatkowo o dobrą zabawę zadbały w tym dniu zespoły muzyczne.

Oprócz przedstawicieli Policji w organizację imprezy włączyło się szereg podmiotów i instytucji pozapolicyjnych, między innymi: WORD w Białymstoku, Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki "Moto Retro", Straż Graniczna, Służba Celna, Straż Pożarna, Polskie Lasy Państwowe, Polska Izba Mleka, ITD, PCK, Białostockie Centrum Onkologii.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.podlaska.policja.gov.pl/