„Wobler 2013” - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Wobler 2013”

Data publikacji 30.09.2013

Białostoccy policjanci, w rejonie zalewu Siemianówka i okolicznych miejscowości, przeprowadzili działania „Wobler 2013”. Miały one na celu zwalczanie zjawiska kłusownictwa wodnego oraz unieszkodliwianie nielegalnie zastawianych sieci.

Podczas dwóch minionych ostatnich niedziel policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili w rejonie zalewu Siemianówka oraz kilku okolicznych miejscowości działania „Wobler 2013”. Ich głównym celem była walka z kłusownictwem ryb i ujawnianie osób naruszających przepisy Ustawy o rybactwie śródlądowym oraz usuwanie nielegalnie zastawionych sieci. Podczas akcji funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy wędkarze posiadają wymagane karty wędkarskie, czy nie łowią ryb niewymiarowych oraz w okresach ochronnych, a także w miejscach gdzie robić tego nie wolno. W trakcie działań mundurowi wylegitymowali 80 osób i skontrolowali ponad 40 pojazdów sprawdzając także przenoszony i przewożony bagaż. W wyniku akcji funkcjonariusze skierowali trzy wnioski o ukaranie do sądu na wędkarzy, którzy łowili ryby zbyt blisko urządzeń hydrotechnicznych oraz ukarali mandatami dwie osoby w związku z niewłaściwym wyposażeniem łodzi. W ręce mundurowych wpadło także dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości.

Policjanci przypominają, że wobec osób dokonujących połowu ryb bez posiadania wymaganych dokumentów lub zezwolenia uprawniających do takiego połowu, lub naruszających inne związane z tym połowem zakazy - mogą być zastosowane sankcje prawne w postaci mandatu karnego, bądź skierowania wniosku o ukaranie do sądu. W takich przypadkach przepadkowi ulegają również narzędzia i przedmioty służące do połowu.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl