„Trzeźwy Poranek” - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwy Poranek”

Data publikacji 25.10.2013

Policjanci z Białegostoku i Łap przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. W zaledwie trzy godziny funkcjonariusze skontrolowali ponad pół tysiąca kierowców. Na szczęście okazało się, że większość z nich wykazała się odpowiedzialnością. Mundurowi zatrzymali tylko dwie osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Łapach przeprowadzili w minioną środę rano działania „Trzeźwy Poranek”. Mundurowi, w godzinach od 6.00 do 9.00, na czterech punktach kontrolnych usytuowanych na drogach dojazdowych do Łap sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Celem akcji było eliminowanie z ruchu osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Podczas zaledwie trzech godzin działań funkcjonariusze skontrolowali 560 kierowców. Na szczęście w ich gronie znalazły się tylko dwie osoby, które wykazały się nieodpowiedzialnością i kierowały po spożyciu alkoholu. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl