„Znicz 2013” – policjanci ostrzegają - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Znicz 2013” – policjanci ostrzegają

Data publikacji 28.10.2013

Białostoccy policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas zbliżającego się weekendu.

W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby swoich najbliższych. Wiele osób spędzi więcej czasu na cmentarzach, niejednokrotnie będzie się to wiązało z pokonaniem dużych odległości. Dlatego też białostoccy policjanci wraz z harcerzami już prowadzą działania informacyjne o zagrożeniach, na jakie mogą być w tym czasie narażeni mieszkańcy naszego miasta. Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku wraz z harcerzami przeprowadzili akcje w rejonach białostockich cmentarzy. Podczas działań uświadamiali mieszkańcom, jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo najbliższych. Zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, a także informowali jak uchronić mieszkanie przed włamaniem. Mundurowi ostrzegali również kierowców i rowerzystów, a także zwracali szczególną uwagę na pieszych, rozdając najmłodszym gadżety odblaskowe, a starszym torby z odblaskiem, które sprawią, że zarówno dzieci jak i dorośli będą bardziej widoczni na drodze. Elementy odblaskowe zostały przekazane w ramach realizowanego projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, finansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Pamiętaj !!!

Gdy zapada zmrok, idąc pieszo - szczególnie poza obszarem zabudowanym stajesz się mniej widoczny dla kierujących pojazdami (20 - 30 metrów), załóż odblask, wtedy kierujący zauważy Cię o wiele szybciej – już nawet z 130 - 150 metrów.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl