Kolejny mecz Ekstraklasy - podsumowanie - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny mecz Ekstraklasy - podsumowanie

Data publikacji 24.11.2013

Ponad 4,5 tysiąca kibiców na trybunach, żywiołowy doping publiczności i dobra praca służby porządkowej organizatora – tak w skrócie można podsumować sobotnie sportowe widowisko na białostockim stadionie.

Wczoraj na Stadionie Miejskim w Białymstoku rozegrany został kolejny mecz piłkarskiej Ekstraklasy. Tym razem Jagiellonia Białystok podejmowała u siebie drużynę Śląska Wrocław. Na trybunach zasiadło przeszło 4,5 tysiąca kibiców. Dobre piłkarskie widowisko i gorący sportowy doping to obraz sobotniego meczu. Śledzący imprezę policyjni obserwatorzy, którzy na bieżąco analizowali jej przebieg, nie mieli poważnych zastrzeżeń do pracy służby porządkowej organizatora, która należycie wywiązywała się ze swoich zadań. Zarówno w trakcie spotkania, jak i bezpośrednio po jego zakończeniu policjanci nie odnotowali przypadków zbiorowego zakłócania porządku publicznego. Jedynie, zaraz po rozpoczęciu meczu, funkcjonariusze zostali poinformowani przez ochronę stadionu o czterech osobach nie stosujących się do poleceń. Mężczyźni w wieku od 31 do 42 lat nie chcieli opuścić strefy ciągu komunikacyjnego i zająć wyznaczonych miejsc. Dodatkowo okazało się, że dwaj z nich byli pijani. Wszyscy zostali zatrzymani. Dzisiaj, w trybie przyspieszonym, zostaną doprowadzeni do sądu, który zajmie się ich postępowaniem.

Przebieg tego meczu tradycyjnie już zostanie w najbliższym czasie szczegółowo przeanalizowany i omówiony na kolejnym spotkaniu Policji z przedstawicielami klubu oraz podmiotami odpowiedzialnymi za organizację i zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie sportowych imprez masowych.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl