22-latek odpowie za paserstwo - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

22-latek odpowie za paserstwo

Data publikacji 29.11.2013

21-latek swojego skradzionego laptopa odnalazł na jednym z portali aukcyjnych. Zaraz po tym, jak umówił się ze sprzedającym i potwierdził, że to jego sprzęt, o swoim odkryciu powiadomił białostockich policjantów. Mundurowi szybko zatrzymali 22-letniego pasera, którym zajmie się teraz sąd.

Kilka dni temu, podróżującemu pociągiem relacji Szczecin-Białystok mieszkańcowi powiatu grajewskiego skradziony został przenośny komputer. Jednak sprytny mężczyzna poszukując swojej własności szybko znalazł utraconego laptopa na jednym z portali aukcyjnych. Na sprzedaż wystawił go 22-letni białostocczanin. Pokrzywdzony chcąc upewnić się, że to właśnie na jego komputerze ktoś próbuje zarobić pieniądze, umówił się ze sprzedającym w jego mieszkaniu. Okazało się, że oferowany sprzęt był identyczny jak skradziony i dodatkowo miał takie same charakterystyczne uszkodzenia. Gdy 21-latek potwierdził swoje przypuszczenia, pod pozorem wypłaty pieniędzy z bankomatu wyszedł z domu pasera i od razu o całej sytuacji powiadomił policjantów z Białegostoku. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce i zatrzymali 22-latka, który na początku próbował nawet uciekać. Wtedy wyszło na jaw, że jest on już dobrze znany białostockim mundurowym. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl