Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi apelują „Nie bądźmy obojętni”

Data publikacji 03.02.2012
W trakcie podjętych działań w ramach programu „Nie bądźmy Obojętni” policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi uratowali 40-letniego bezdomnego. Wyziębiony mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego trafił do Izby Wytrzeźwień.

Wczoraj policjanci z Komendy Wojewódzkiej i  Miejskiej, Komisariatu Policji II w Białymstoku oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Jest to kolejna akcja tego typu realizowana w ramach programu „Nie bądźmy obojętni”. Dla osób w tak ciężkiej życiowej sytuacji jest to najtrudniejszy okres w roku, w którym są szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu. We wspólnych wizytach mundurowym towarzyszyli także studenci kierunków medycznych i pedagogicznych miejskich uczelni. Osobom potrzebującym na bieżąco przekazywana była odzież, jak tez ulotki informacyjne zawierające wykaz instytucji pomocowych. Bezdomni często chowają się przed mrozem w opuszczonych budynkach, kanałach czy też prowizorycznych szałasach. Takie miejsca sprawdzają także przewodnicy z policyjnymi psami, które po pozostawionych śladach doprowadzić mogą do osoby, która pilnie potrzebuje pomocy. W razie potrzeby zmarznięte osoby przewożone będą w miejsca, gdzie jest ciepło. Mundurowi sprawdzali miedzy innymi pustostan przy ulicy Tysiąclecia w Białymstoku. Właśnie dzięki dzisiejszej akcji udało się uratować przebywającego tam 40-latka. Mężczyzna przy ponad dwudziestostopniowym mrozie leżał przykryty jedynie kocem, nie było możliwości nawiązania z nim logicznej rozmowy, był wyraźnie pod wpływem alkoholu i mówił jedynie, że boli go brzuch. Mundurowi natychmiast wezwali na miejsce pogotowie. Przybyły lekarz, stwierdził stan upojenia alkoholowego, który realnie zagrażał zdrowiu a nawet życiu 40-latka. Mężczyzna trafił do Izby Wytrzeźwień.

Policjanci kolejny raz apelują o zgłaszanie każdego przypadku zauważenia osoby narażonej na wychłodzenie organizmu pod policyjny numer alarmowy 997 lub 112, bądź pogotowia ratunkowego 999, czy też straży miejskiej 986. Pamiętajmy nasz jeden telefon może uratować czyjeś zdrowie a nawet życie.

źródło informacji – http://www.podlaska.policja.gov.pl/

Powrót na górę strony