Białostoccy policjanci zatrzymali 21-letniego oszusta - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci zatrzymali 21-letniego oszusta

Data publikacji 24.09.2012

Białostoccy policjanci ustalili sprawcę oszustwa. Mężczyzna podając się za policjanta zabrał od chorego 29-latka pieniądze, telefon i dowód osobisty. 21-letni oszust przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

 Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek około godziny 16.00 w rejonie dworca PKP w Białymstoku. Tam młody białostoczanin podszedł do upośledzonego umysłowo mężczyzny. Sprawca podając się za policjanta zabrał 29-latkowi dowód osobisty, kilkadziesiąt złotych oraz telefon. O całym zdarzeniu Policję poinformowała matka pokrzywdzonego. Traf chciał, że następnego dnia podczas podejmowanej interwencji domowej mundurowi ujawnili przy 21-letnim awanturniku dowód osobisty 29-latka. Młody białostoczanin został zatrzymany, usłyszał już zarzut oszustwa i przyznał się do jego popełnienia. Dodatkowo w toku dalszych czynności mundurowi odzyskali skradziony telefon, który trafi do właściciela.

Dzisiaj 21-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Białystok Północ z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Teraz fałszywy funkcjonariusz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl