„Trzeźwy poranek” w Białymstoku - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwy poranek” w Białymstoku

Data publikacji 27.02.2015

Dzisiaj rano policjanci białostockiej drogówki, w ramach działań „Trzeźwy poranek”, kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się po drogach powiatu. Okazało się, że wśród blisko 430 osób, których stan trzeźwości sprawdzili mundurowi, tylko jedna wykazała się nieodpowiedzialnością za kierownicą i prowadziła samochód będąc pod wpływem alkoholu.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku cyklicznie sprawdzają trzeźwość kierowców poruszających się po drogach powiatu. Dzisiaj rano podczas akcji „Trzeźwy poranek” funkcjonariusze, tylko przez półtorej godziny, sprawdzili stan trzeźwości blisko 430 kierujących. Okazało się, że wśród nich był 67-latek, który zdecydował się na jazdę po spożyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Mundurowym mężczyzna tłumaczył, że wypił kilka piw. Nieodpowiedzialnemu kierowcy hyundaia policjanci zatrzymali prawo jazdy, a o tym, kiedy je odzyska i jaką za swoje postępowanie poniesie karę zadecyduje teraz sąd.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl