Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych

Data publikacji 24.06.2015

Dzisiaj w Białymstoku po godzinie 6.00 został potrącony 49-letni rowerzysta, który prawdopodobnie przejeżdżał po przejściu dla pieszych. Mężczyzna stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Teraz policjanci szczegółowo ustalają przebieg i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Dzisiaj po godzinie 6.00 w Białymstoku w rejonie skrzyżowania ulic Wierzbowej i Antoniukowskiej na oznakowanym przejściu dla pieszych kierowca volkswagena potrącił rowerzystę. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że najprawdopodobniej 49-letni rowerzysta wjechał na przejście, gdy sygnalizator wyświetlał dla pieszych światło koloru czerwonego. Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. 36-letni kierowca volkswagena był trzeźwy. Teraz białostoccy policjanci ustalają szczegółowo przebieg i okoliczności całego zdarzenia.

Przypominamy wszystkim rowerzystom o zasadach bezpiecznego poruszania się na jednośladach i bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Często na drogach dla rowerów można spotkać tłumy rowerzystów i dlatego bardzo pożądaną cechą jest tu uprzejmość i zdrowy rozsądek.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeżdżaniu przez jezdnię i stosowaniu zasady ograniczonego zaufania nawet, gdy cyklista ma pierwszeństwo. Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów i samochodów kończą się z reguły poważnymi obrażeniami po stronie tych pierwszych.