Uwaga! Zmiany w pracy komisariatów terenowych - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! Zmiany w pracy komisariatów terenowych

Data publikacji 30.06.2015

Od jutra zostanie wprowadzony w życie kolejny etap zmian w funkcjonowaniu komisariatów policji powiatu białostockiego. Mieszkańcy gmin, w których dojdzie do przekształceń w żaden sposób ich nie odczują a poprawią one poziom obsługi mieszkańców oraz warunki pracy policjantów.

Od 1 lipca zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komisariatów terenowych w naszym powiecie. Komisariat Policji z Michałowa zostanie przeniesiony do Zabłudowa w miejsce uprzednio działającego posterunku Policji. Jednakże żeby pozostawić na dotychczasowym poziomie kontakt mieszkańców z funkcjonariuszami Policji zostanie utworzony tam punkt przyjęć interesantów, do którego będzie mógł się zgłosić każdy potrzebujący kontaktu z Policją.  Kolejna zmiana nastąpi w Komisariacie Policji w Choroszczy. Jednostka ta zostanie włączona do Komisariatu  Policji w Łapach i przekształcona w posterunek Policji. Mimo tego przekształcenia mieszkańcy gmin, które obsługiwał ten komisariat nadal będą mogli skontaktować się z mundurowymi na dotychczasowych zasadach  i w dotychczasowych godzinach urzędowania. To rozwiązanie w żaden sposób nie wpłynie na obsługę interesantów a pozwoli zwiększyć ilość patroli pełniących służbę na zewnątrz o funkcjonariuszy pełniący dotychczas służbę na stanowisku dyżurnych w Komisariacie w Choroszczy. Ponadto zlikwidowany zostanie Posterunek Policji w Tykocinie. W jego miejsce powstanie punkt przyjęć interesantów, do którego będzie mógł się zgłosić każdy kto potrzebuje rady czy pomocy.

Wprowadzenie także i tych nowych rozwiązań poprzedzone było wnikliwą analizą. Przekształcenia te, tak jak i poprzednie, będą skrupulatnie i uważnie analizowane, jak również konsultowane na bieżąco zarówno z samorządami tych terenów jak i lokalną społecznością.

Powyższe zmiany są kolejnym etapem rozpoczętych już w ubiegłym roku przekształceń związanych z  funkcjonowaniem komisariatów policji na terenie naszego powiatu. Kolejnym krokiem będzie utworzenie nowego, obecnie budowanego, komisariatu w Białymstoku przy ulicy Wrocławskiej.