Białostocki policjant na pływackim podium

Data publikacji 20.10.2015

Mundurowy z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zdobył III miejsce w III w Mistrzostwach Policji w Pływaniu Lublin 2015. Do pływackiej, sportowej rywalizacji stanęło w sumie 63 zawodników reprezentujących niemal wszystkie województwa oraz funkcjonariusze z KGP i CBŚP.

Do udziału w zmaganiach zgłosiło się 63 policjantów, w tym 17 kobiet. Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego. W sztafecie męskiej zwyciężyła drużyna  KWP w Katowicach. Natomiast w sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki reprezentujące tzw. sztafetę morską.  W zmaganiach udział wziął również policjant z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Nasz reprezentant, st. sierż. Tomasz Kulesza, na co dzień funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wystartował w konkurencjach indywidualnych. Mundurowy zdobył dwa brązowe medale. Pierwszy na dystansie 50 metrów stylem dowolnym natomiast drugi na dystansie 100 metrów także stylem dowolnym. W rywalizacji stylem motylkowym przedstawiciel białostockiej komendy zdobył natomiast czwarte miejsce tym razem na dystansie 50 metrów.