Białostoccy policjanci w trosce o pieszych - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci w trosce o pieszych

Data publikacji 26.11.2015

Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych białostocka drogówka cyklicznie prowadzi działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu”.

Okres jesienno-zimowy, a co za tym idzie niskie temperatury, deszcz, śnieg i wcześnie zapadający zmrok mają wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Jest to czas wzmożonej pracy białostockiej drogówki związanej z bezpieczeństwem tej szczególnej grupy uczestników ruchu drogowego. Piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu, są najbardziej narażeni na poważne obrażenia w wyniku wypadku, a w kontakcie z samochodem często nie mają żadnych szans. W trosce o ich bezpieczeństwo mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku cyklicznie prowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu”. Głównym celem tej akcji jest zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Niestety i tym razem nie obyło się bez mandatów. W sumie 98 osób zostało nimi ukaranych. 51 z nich otrzymali kierowcy, którzy popełnili wykroczenia wobec pieszych. Pozostałe mandaty natomiast otrzymali kierowcy za zbyt szybka jazdę. Niechlubnym rekordzistą w tej kwestii okazał się 22-latek jadący seatem 103 km/h ul. Aleja Solidarności. Młody mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Ponadto mundurowi zatrzymali jednego pijanego kierowcę. Tym razem 29-latek mając ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie wsiadł „za kółko” seata. Mężczyzna wpadł na policyjny radar, który wskazał, że przekroczył on prędkość o 47 km/h. Również od razu stracił prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Mundurowi korzystając z okazji przypominali uczestnikom ruchu także o konieczności noszenia odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym. Uzmysławiali kierowcom i pieszym, że noszenie takich elementów sprawia, że piesi są bardziej widoczni, a przez to bezpieczniejsi.

Pliki do pobrania

  • 63.43 KB