„Bezpieczna droga do szkoły” w Białymstoku - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do szkoły” w Białymstoku

Data publikacji 28.09.2016

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku aktywnie uczestniczą w działaniach związanych z poprawą bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców zarówno miasta, jak i powiatu. Od „pierwszego szkolnego dzwonka” mundurowi spotykają się z dziećmi i w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie.

W tym roku, tak jak i w latach ubiegłych, pierwszy dzwonek w szkołach rozpoczął wzmożone działania profilaktyczne policjantów, związane z upowszechnianiem wśród tej grupy mieszkańców podstawowych zasad z zakresu bezpieczeństwa. Mundurowi przez najbliższe miesiące będą spotykać się z dziećmi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Tylko w ostatnich dwóch dniach funkcjonariusze z wydziału prewencji spotykali się z najmłodszymi w dwóch białostockich przedszkolach oraz uczniami jednej ze szkół podstawowych. Dzieci były ciekawe wszystkiego, co związane jest ze służbą w Policji. Ponadto, były pilnymi i wdzięcznymi słuchaczami, które aktywnie, z nieukrywanym entuzjazmem, uczestniczyły we wszystkich proponowanych przez policjantów zabawach, mających nauczyć je bezpiecznych nawyków i zachowań.

Podczas tego typu zajęć mundurowi ogromny nacisk kładą na wpajanie małym słuchaczom bezpiecznych zachowań związanych z poruszaniem się po drogach i przechodzeniem przez jezdnię. Uczniowie dowiadują się też, co zrobić, gdy w drodze do lub też ze szkoły zaczepi ich nieznajomy oraz jak postępować w przypadku kontaktu z agresywnym psem. Przy okazji tego typu spotkań maluchy poznają policyjne umundurowanie oraz sprzęt używany przez mundurowych w ich codziennej służbie.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okolicach szkół i przedszkoli. Funkcjonariusze przypominają też o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.